English English    
     
Wiadomości z życia Kościoła
Patrząc z optymizmem w przyszłość Kościoła PDF Drukuj Napisz e-mail
Samuel Skrzypkowski   
15 czerwca 2015

Majówka młodzieżowa w NarewceRelacja z młodzieżowej majówki w Narewce.

 
CEL IV – relacja z pierwszego zjazdu PDF Drukuj Napisz e-mail
Paweł Kugler   
15 czerwca 2015

Pierwszy zjazd CEL IVW dniach 9-12 kwietnia 2015 r. w Ośrodku Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie Radości odbył się pierwszy zjazd Centrum Edukacji Liderów (CEL) w ramach czwartej, zainaugurowanej w tym roku edycji.

 
Kolejna odsłona TAB Talk PDF Drukuj Napisz e-mail
Piotr Gruchała   
15 czerwca 2015

Pod hasłem: Odkrywanie Tajemnicy Życia 12 kwietnia 2015 roku odbyła się kolejna edycja TAB Talk organizowanego przez Trójmiejską Akademię Biblijną. Aula Domu Technika NOT przy ulicy Rajskiej trzeci już raz gościła wydarzenie skupiające kilku mówców, muzyków oraz publikę. Po spotkaniach dotyczących zmartwychwstania oraz reformacji przyszedł czas na wydaje się, trochę szerszy temat – „Okrywanie Tajemnicy Życia”. Koncepcja spotkania pozostała jednak taka sama: pięciu mówców z różnych dziedzin nauki, sztuki i religii miało do dyspozycji po dwadzieścia minut, by omówić zagadnienie tajemnicy życia ze swojej, personalnej – ale również zawodowej – perspektywy.

 
Wspólne nabożeństwo Zborów Okręgu Gdańskiego PDF Drukuj Napisz e-mail
Piotr Gruchała   
15 maja 2015

Nabożeństwo Okręgowe w Gdańsku. Fot. Wojciech Roeding29 marca, w niedzielę tradycyjnie utożsamianą ze wspominaniem niedzieli palmowej w gdańskim budynku Domu Technika NOT odbyło się pierwsze doroczne wspólne nabożeństwo Okręgu Gdańskiego KCHB. Hasłem spotkania były słowa apostoła Pawła zapisane w trzecim rozdziale listu do Efezjan: „aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą” (Ef 3:10).

 
Śniadanie Wielkanocne dla samotnych w Warszawie PDF Drukuj Napisz e-mail
Marcin Korowaj   
15 maja 2015

Śniadanie wielkanocne dla samotnych w Warszawie

Po raz pierwszy w historii Warszawy odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych i bezdomnych. W niedzielny poranek 5 kwietnia, w hali rozstawionej na Placu Defilad zgromadziły się około 2 tysiące osób, aby przy wspólnym posiłku świętować zmartwychwstanie Pana Jezusa Chrystusa.

 
Fundacja Bread of Life. Wywiady z Tomaszem Idźkiewiczem i Zbigniewem Lechem PDF Drukuj Napisz e-mail
Dariusz Cieślak   
15 czerwca 2015

Kto się lituje nad ubogim, pożycza Panu, On mu odpłaci za jego dobrodziejstwo” (Przypowieści Salomona 19,17)

Oko w oko z bezdomnością: na przestrzeni ostatniej dekady stanęliśmy twarzą w twarz z wielkim dramatem wielu mężczyzn i ich rodzin, ponieważ rzeczywistość życia oczekiwała i oczekuje wzięcia odpowiedzialności za decyzje i działania, jednak wielu z nich nie jest w stanie sprostać tym wymaganiom. Wiele osób jest zaskoczonych, nieprzygotowanych i nieświadomych sensu, celu ziemskiego życia, efektem czego jest chaos, zagubienie, bierność i bezradność w życiu osobistym i społecznym.

 
Radość bycia razem – relacja z konferencji kobiet Okręgu Gdańskiego WŁADYSŁAWOWO 2015 PDF Drukuj Napisz e-mail
15 czerwca 2015

Konferencja Kobiet Okręgu Gdańskiego WŁADYSŁAWOWO 2015Warszawa Radość – Ogólnopolska Konferencja Kobiet, październik 2014. Pojechałyśmy, my siostry ze zboru Baptystów z Gdyni. Przeżyłyśmy, zobaczyłyśmy i „zwyciężyłyśmy”, tzn. wygrałyśmy fundusze na zorganizowanie konferencji dla kobiet – NASZEJ Konferencji!

 
Jubileusz 80-lecia prezbitera Konstantego Wiazowskiego PDF Drukuj Napisz e-mail
Jonasz Skrzypkowski   
15 maja 2015

Jubileusz 80-lecia Konstantego WiazowskiegoOby wielu liderów Kościoła mogło cieszyć się takim zapałem do dalszej służby, jaki wciąż jest obecny w prezbiterze Konstantym Wiazowskim! W tym roku brat Konstanty obchodzi jubileusz 80-tych urodzin oraz 50-lecie służby Bogu w naszym Kościele.

 
Misja w Bośni i Hercegowinie PDF Drukuj Napisz e-mail
Aleksandra Jodziewicz   
15 kwietnia 2015

Misja w Bośni i HercegowinieW tym liczącym niespełna 4 miliony mieszkańców państwie przeplatają się losy trzech różnych narodowości. Nie zagojone rany po wojnie domowej z początku lat 90. XX wieku wciąż tworzą głębokie podziały między zamieszkującymi tu katolickimi Chorwatami, prawosławnymi Serbami i – stanowiącymi ponad połowę społeczeństwa – muzułmańskimi Bośniakami. Podziały te nierzadko podżegane są przez politycznych przywódców poszczególnych grup, którzy to tworząc iluzję zagrożenia ze strony innych próbują utrzymać swój status w rządowych strukturach. Skutkuje to nadmiernie rozbudowanym systemem administracji publicznej na którego finansowanie przeznaczane jest ponad 40% PKB (dla porównania w Polsce – 2,8%) a Bośnia pozostaje jednym z najbiedniejszych i najbardziej skorumpowanych krajów w Europie.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 804
Artykułów : 2494
Zakładki : 1
Odsłon : 5452473

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 203 gości