English English    
     
Wiadomości z życia Kościoła
Wspólne nabożeństwo Zborów Okręgu Gdańskiego PDF Drukuj Napisz e-mail
Piotr Gruchała   
15 maja 2015

Nabożeństwo Okręgowe w Gdańsku. Fot. Wojciech Roeding29 marca, w niedzielę tradycyjnie utożsamianą ze wspominaniem niedzieli palmowej w gdańskim budynku Domu Technika NOT odbyło się pierwsze doroczne wspólne nabożeństwo Okręgu Gdańskiego KCHB. Hasłem spotkania były słowa apostoła Pawła zapisane w trzecim rozdziale listu do Efezjan: „aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą” (Ef 3:10).

 
Jubileusz 80-lecia prezbitera Konstantego Wiazowskiego PDF Drukuj Napisz e-mail
Jonasz Skrzypkowski   
15 maja 2015

Jubileusz 80-lecia Konstantego WiazowskiegoOby wielu liderów Kościoła mogło cieszyć się takim zapałem do dalszej służby, jaki wciąż jest obecny w prezbiterze Konstantym Wiazowskim! W tym roku brat Konstanty obchodzi jubileusz 80-tych urodzin oraz 50-lecie służby Bogu w naszym Kościele.

 
Misja w Bośni i Hercegowinie PDF Drukuj Napisz e-mail
Aleksandra Jodziewicz   
15 kwietnia 2015

Misja w Bośni i HercegowinieW tym liczącym niespełna 4 miliony mieszkańców państwie przeplatają się losy trzech różnych narodowości. Nie zagojone rany po wojnie domowej z początku lat 90. XX wieku wciąż tworzą głębokie podziały między zamieszkującymi tu katolickimi Chorwatami, prawosławnymi Serbami i – stanowiącymi ponad połowę społeczeństwa – muzułmańskimi Bośniakami. Podziały te nierzadko podżegane są przez politycznych przywódców poszczególnych grup, którzy to tworząc iluzję zagrożenia ze strony innych próbują utrzymać swój status w rządowych strukturach. Skutkuje to nadmiernie rozbudowanym systemem administracji publicznej na którego finansowanie przeznaczane jest ponad 40% PKB (dla porównania w Polsce – 2,8%) a Bośnia pozostaje jednym z najbiedniejszych i najbardziej skorumpowanych krajów w Europie.

 
Nabożeństwo świadectw w Zabrzu PDF Drukuj Napisz e-mail
Mariusz M. Ławnik   
15 marca 2015

Nabożeństwo świadectw w ZabrzuDnia 8 lutego 2015 roku, w Domu Modlitwy KChB w Zabrzu odbyło się ponadkonfesyjne Nabożeństwo Świadectw i Wieczerzy Pańskiej. Świadectw było pięć (a nawet sześć). Każde inne.

 
W Chełmie kolejny raz przeczytaliśmy Biblię PDF Drukuj Napisz e-mail
Henryk Skrzypkowski   
15 lutego 2015

Czytanie Biblii w ChełmieOd wielu lat zależy mi, by w prosty i zrozumiały sposób docierać z poselstwem Słowa Bożego do Polaków. Uważam, że Polska jest miejscem, gdzie Bóg już przygotował grunt ludzkich serc do zasiewu prawd biblijnych. Prawdziwym problemem jednak jest to, że ewangelizujące zbory nie mają pomysłów, lub woli, by Biblię i wynikające z niej prawdy prezentować szerszemu otoczeniu. W naszym kraju żyją miliony ludzi przekonanych o istnieniu Boga, jednak niewielu z nich miało bezpośrednią okazję zetknąć się z ludźmi, którzy żyją zgodnie z Biblią, a co dopiero poznać rangę i wagę jej objawienia. Pod tym względem mamy wiele do zrobienia.

 
Śniadanie Wielkanocne dla samotnych w Warszawie PDF Drukuj Napisz e-mail
Marcin Korowaj   
15 maja 2015

Śniadanie wielkanocne dla samotnych w Warszawie

Po raz pierwszy w historii Warszawy odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych i bezdomnych. W niedzielny poranek 5 kwietnia, w hali rozstawionej na Placu Defilad zgromadziły się około 2 tysiące osób, aby przy wspólnym posiłku świętować zmartwychwstanie Pana Jezusa Chrystusa.

 
Świadectwa misji naszego Kościoła: Cieszyn i Nidzica PDF Drukuj Napisz e-mail
Aleksandra Jodziewicz   
15 kwietnia 2015

Nabożeństwo w NidzicyNa początku zeszłego roku ustanowiony został Fundusz Misyjny Kościoła. W pierwszym roku jego funkcjonowania Bóg pobłogosławił nam dwunastoma stałymi darczyńcami. Obecnie, ze zgromadzonych środków wspierani są dwaj bracia: Rafał Żywotek, który z ramienia Zboru „Oaza” w Wiśle prowadzi placówkę w Cieszynie oraz Artur Kacprzak, który prowadzi Zbór w Nidzicy. Poniżej zamieszczamy świadectwa Bożego działania w ich służbie.

 
Wydarzenia w Zborze w Białymstoku (lato-jesień 2014) PDF Drukuj Napisz e-mail
Paweł Godlewski, Urszula Jankiewicz   
28 lutego 2015

Zachęcamy do przeczytania relacji z ważniejszych wydarzeń w życiu Zboru Baptystów w Białymstoku w okresie lato-jesień 2014. Zdjęcia z tych wydarzeń dostępne są na internetowej stronie zboru.

 
30-lecie baptystów w Gdyni PDF Drukuj Napisz e-mail
Magdalena Grabowska   
15 lutego 2015

W styczniu 1985 roku w Gdyni z inicjatywy grupy wierzących chrześcijan powołano do życia zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów. W tym gronie były osoby, które przez lata uczęszczały na nabożeństwa do zboru w Gdańsku. Dzięki przychylności Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie oraz wsparciu ze strony samych zainteresowanych, udało się zakupić kamienicę przy ulicy Karpackiej 3A. W tym miejscu rozpoczęto trwającą nieprzerwanie przez 30 lat tradycję nabożeństw oraz spotkań.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 802
Artykułów : 2466
Zakładki : 1
Odsłon : 5413759

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 399 gości