English English    
     
Wiadomości z życia Kościoła
Nowy człowiek w Chrystusie PDF Drukuj Napisz e-mail
Mateusz Wichary   
15 sierpnia 2015

Krajowa Konferencja KościołaNowy człowiek w Chrystusie – jego tożsamość, możliwości, natura. Jego życie wobec Boga i świata, oraz wyzwań. Pod tym hasłem obradowała tegoroczna Konferencja naszego Kościoła i myślę, streszcza ono zarówno wymiar duchowo budujący (wykłady, świadectwa), jak i dyskusje nad praktycznymi decyzjami, przed którymi stanęliśmy.

 
II Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku PDF Drukuj Napisz e-mail
Konstanty Wiazowski   
15 sierpnia 2015

Odbył się on w dniu 30 marca br. w Teatrze Wielkim w Warszawie. Krystyna Lewkowicz, Prezes Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Michał Szczerba, Przewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej powitali uczestników Kongresu, natomiast jego uroczystego otwarcia dokonała Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP.

 
Patrząc z optymizmem w przyszłość Kościoła PDF Drukuj Napisz e-mail
Samuel Skrzypkowski   
15 czerwca 2015

Majówka młodzieżowa w NarewceRelacja z młodzieżowej majówki w Narewce.

 
Fundacja Bread of Life. Wywiady z Tomaszem Idźkiewiczem i Zbigniewem Lechem PDF Drukuj Napisz e-mail
Dariusz Cieślak   
15 czerwca 2015

Kto się lituje nad ubogim, pożycza Panu, On mu odpłaci za jego dobrodziejstwo” (Przypowieści Salomona 19,17)

Oko w oko z bezdomnością: na przestrzeni ostatniej dekady stanęliśmy twarzą w twarz z wielkim dramatem wielu mężczyzn i ich rodzin, ponieważ rzeczywistość życia oczekiwała i oczekuje wzięcia odpowiedzialności za decyzje i działania, jednak wielu z nich nie jest w stanie sprostać tym wymaganiom. Wiele osób jest zaskoczonych, nieprzygotowanych i nieświadomych sensu, celu ziemskiego życia, efektem czego jest chaos, zagubienie, bierność i bezradność w życiu osobistym i społecznym.

 
Radość bycia razem – relacja z konferencji kobiet Okręgu Gdańskiego WŁADYSŁAWOWO 2015 PDF Drukuj Napisz e-mail
15 czerwca 2015

Konferencja Kobiet Okręgu Gdańskiego WŁADYSŁAWOWO 2015Warszawa Radość – Ogólnopolska Konferencja Kobiet, październik 2014. Pojechałyśmy, my siostry ze zboru Baptystów z Gdyni. Przeżyłyśmy, zobaczyłyśmy i „zwyciężyłyśmy”, tzn. wygrałyśmy fundusze na zorganizowanie konferencji dla kobiet – NASZEJ Konferencji!

 
XX Wczasy Seniora w Radości! PDF Drukuj Napisz e-mail
Konstanty Wiazowski   
14 sierpnia 2015

Już po raz dwudziesty w Radości odbyły się Wczasy Seniora.

 
CEL IV – relacja z pierwszego zjazdu PDF Drukuj Napisz e-mail
Paweł Kugler   
15 czerwca 2015

Pierwszy zjazd CEL IVW dniach 9-12 kwietnia 2015 r. w Ośrodku Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie Radości odbył się pierwszy zjazd Centrum Edukacji Liderów (CEL) w ramach czwartej, zainaugurowanej w tym roku edycji.

 
Kolejna odsłona TAB Talk PDF Drukuj Napisz e-mail
Piotr Gruchała   
15 czerwca 2015

Pod hasłem: Odkrywanie Tajemnicy Życia 12 kwietnia 2015 roku odbyła się kolejna edycja TAB Talk organizowanego przez Trójmiejską Akademię Biblijną. Aula Domu Technika NOT przy ulicy Rajskiej trzeci już raz gościła wydarzenie skupiające kilku mówców, muzyków oraz publikę. Po spotkaniach dotyczących zmartwychwstania oraz reformacji przyszedł czas na wydaje się, trochę szerszy temat – „Okrywanie Tajemnicy Życia”. Koncepcja spotkania pozostała jednak taka sama: pięciu mówców z różnych dziedzin nauki, sztuki i religii miało do dyspozycji po dwadzieścia minut, by omówić zagadnienie tajemnicy życia ze swojej, personalnej – ale również zawodowej – perspektywy.

 
Wspólne nabożeństwo Zborów Okręgu Gdańskiego PDF Drukuj Napisz e-mail
Piotr Gruchała   
15 maja 2015

Nabożeństwo Okręgowe w Gdańsku. Fot. Wojciech Roeding29 marca, w niedzielę tradycyjnie utożsamianą ze wspominaniem niedzieli palmowej w gdańskim budynku Domu Technika NOT odbyło się pierwsze doroczne wspólne nabożeństwo Okręgu Gdańskiego KCHB. Hasłem spotkania były słowa apostoła Pawła zapisane w trzecim rozdziale listu do Efezjan: „aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą” (Ef 3:10).

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 807
Artykułów : 2511
Zakładki : 1
Odsłon : 5550606

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 174 gości