English English    
     
Wiadomości z życia Kościoła
Ruszają dwa celowe fundusze w Kościele! PDF Drukuj Napisz e-mail
Mateusz Wichary   
15 marca 2014

Jako Rada Kościoła powołaliśmy na posiedzeniu dwa celowe fundusze. W tym artykule chciałbym je przedstawić i zachęcić, tak osoby prywatne jak i zbory do ich wsparcia. Oto one:

 
Uczymy się i studiujemy: o Ośrodku Studiów Biblii w Ostródzie PDF Drukuj Napisz e-mail
Zbigniew L. Gadkowski   
15 lutego 2014

Czy kiedykolwiek zwróciłeś uwagę na różnicę między nauką a studiowaniem? Niby jest niewielka, ale przy głębszym zastanowieniu, zgłębieniu obu terminów okazuje się, że ogromna! Uczyć się to nic innego, jak przyswoić sobie pewien zasób wiedzy, jakieś wiadomości. Najwybitniejszy, najinteligentniejszy uczeń może osiągnąć wiedzę (tylko i wyłącznie), jaką posiada jego nauczyciel. Studiować, to poznawać dokładnie, gruntownie, dociekać za pomocą analizy, badać. Podczas studiowania studiujący może posiąść wiedzę o wiele większą, niż jego wykładowcy (nauczyciele).

 
Zbuntowany Sylwester w Chełmie PDF Drukuj Napisz e-mail
Samuel Skrzypkowski   
15 lutego 2014

Konferencja „Czas na bunt”W dniach 30.12.2013 – 01.01.2014 r. w chełmskim zborze baptystów odbyła się konferencja młodzieżowa „Czas na bunt”. Skąd taki tytuł? Ponieważ młodzież chce i potrzebuje się buntować, warto zatem sprawdzić, co w dzisiejszym świecie jest prawdziwą formą buntu. Przeciw czemu się buntować tak, by rebelia miała jakiś sens i cel? Oraz, jak wyraża się prawdziwy bunt? Odpowiedź jest prosta, jedyną znaczącą formą buntu jest bunt wobec grzechu i tego świata, a tym samym pójście za Chrystusem, naśladowanie go i poznawanie Słowa Bożego.

 
Zakorzenieni w Chrystusie PDF Drukuj Napisz e-mail
Łukasz Woźniak   
15 lutego 2014

Konferencja „Zakorzenieni w Chrystusie”Konferencja Zakorzenieni w Chrystusie zorganizowana została przez grupę studentów z Poznania, w której spotykamy się pod szyldem „Akademickich Spotkań Biblijnych”. Nasza grupa prowadzi nabożeństwa i różne spotkania studenckie, zrzeszając aktywnych, młodych ludzi w Poznaniu, którzy chcą nadejścia Bożego Królestwa w każdej sferze ich życia. Pomysł konferencji w Poznaniu pojawił się już w styczniu zeszłego roku. Sylwester 2012 dla poznaniaków był wyborem pomiędzy wyjazdem do Gdańska lub Warszawy, co nie wpłynęło dobrze na naszą integrację. Dlatego bardzo chcieliśmy zrobić coś razem, lokalnie.

 
Wyprostuj się! - Relacja i świadectwa z listopadowej konferencji dla kobiet PDF Drukuj Napisz e-mail
Służba Kobiet   
15 stycznia 2014

„Wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienia wasze” Łuk.21:27 Werset ten przyświecał dwudniowej konferencji dla Kobiet, która odbyła się w dniach 16-17 listopada 2013 roku w Warszawie-Radości. Uczestniczkami konferencji były kobiety, które przyjęły poniższe zaproszenie:

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 751
Artykułów : 2182
Zakładki : 1
Odsłon : 4431799

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości