English English    
     
Wiadomości z życia Kościoła
Festiwal Nadziei - podsumowanie PDF Drukuj Napisz e-mail
Paweł Kugler   
18 czerwca 2014

Festiwal NadzieiW dniach 14-15 czerwca 2014 r. na stadionie Pepsi-Arena w Warszawie odbył się Festiwal Nadziei – największe ewangelizacyjne wydarzenie w historii ewangelicznego chrześcijaństwa w Polsce. W aktywne przygotowania do Festiwalu zaangażowało się 375 kościołów i wspólnot różnych wyznań z całego kraju, w tym wiele zborów baptystycznych.

 
Chrzest wiary w Katowicach PDF Drukuj Napisz e-mail
Roman Karzełek   
15 czerwca 2014

Chrzest wiary w KatowicachW dniu 25 maja 2014 roku w Katowicach przy ulicy Morawskiej miał miejsce chrzest 21 osób. Do przyniesienia tak bogatego, duchowego owocu najbardziej przyczyniła się wspólnota baptystyczna z Bielska- -Białej. Swój udział miał także Pierwszy Zbór w Katowicach, wspólnoty w Bytomiu i Kętach.

 
Z Rodziną u Pary Prezydenckiej PDF Drukuj Napisz e-mail
Jonasz Skrzypkowski   
15 czerwca 2014

Rodzina pastora H. Skrzypkowskiego u Prezydenta RPCoraz rzadziej, nawet w naszym środowisku ewangelikalnym spotyka się duże rodziny. Od lat liczba Polaków maleje. Problem demograficzny spowodowany jest m.in. niską dzietnością polskich rodzin i emigracją Polaków za granicę. Jeżeli dotychczasowe tendencję nie zmienią się, to, jak mówią specjaliści, do 2050 r. polskich obywateli będzie o 6-8 mln mniej niż obecnie.

 
Akademickie Spotkania Biblijne PDF Drukuj Napisz e-mail
Krystian Zaremba   
15 czerwca 2014

Akademickie Spotkania Biblijne jako wspólnota młodych chrześcijan spędziła tegoroczną majówkę w Skokach pod Poznaniem. W wynajętej szkole podstawowej grupa około 70 studentów i absolwentów uczelni z trzech dużych miast Polski (Poznania, Gdańska i Warszawy) przez 4 dni rozważała Słowo Boże, słuchała wykładów, wzrastała w poznaniu Boga jednocześnie dobrze się bawiąc, integrując ze sobą i rozwijając nowe znajomości.

 
CEL 3 – relacja ze zjazdu PDF Drukuj Napisz e-mail
Łukasz Woźniak   
30 kwietnia 2014

W dniach 20- 23 marca br. odbył się trzeci zjazd bieżącej edycji Centrum Edukacji Liderów, w skrócie CEL. Jest to kurs opierający się na relacjach mentorskich opiekunów i ich podopiecznych w celu lepszego przygotowania młodych liderów do służby w zborach naszego Kościoła. Pastorzy ze zborów w całej Polsce przyjeżdżają wraz ze swoimi podopiecznymi, aby razem uczestniczyć w zajęciach, budować relacje i uczyć się jedni od drugich. Zjazd odbył się w ośrodku WBST w Radości – w pięknym środowisku blisko natury i z dala od zgiełku miasta.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 760
Artykułów : 2230
Zakładki : 1
Odsłon : 4536620

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości