English English    
     
Wiadomości z życia Kościoła
Nabożeństwo świadectw w Zabrzu PDF Drukuj Napisz e-mail
Mariusz M. Ławnik   
15 marca 2015

Nabożeństwo świadectw w ZabrzuDnia 8 lutego 2015 roku, w Domu Modlitwy KChB w Zabrzu odbyło się ponadkonfesyjne Nabożeństwo Świadectw i Wieczerzy Pańskiej. Świadectw było pięć (a nawet sześć). Każde inne.

 
Wydarzenia w Zborze w Białymstoku (lato-jesień 2014) PDF Drukuj Napisz e-mail
Paweł Godlewski, Urszula Jankiewicz   
28 lutego 2015

Zachęcamy do przeczytania relacji z ważniejszych wydarzeń w życiu Zboru Baptystów w Białymstoku w okresie lato-jesień 2014. Zdjęcia z tych wydarzeń dostępne są na internetowej stronie zboru.

 
30-lecie baptystów w Gdyni PDF Drukuj Napisz e-mail
Magdalena Grabowska   
15 lutego 2015

W styczniu 1985 roku w Gdyni z inicjatywy grupy wierzących chrześcijan powołano do życia zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów. W tym gronie były osoby, które przez lata uczęszczały na nabożeństwa do zboru w Gdańsku. Dzięki przychylności Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie oraz wsparciu ze strony samych zainteresowanych, udało się zakupić kamienicę przy ulicy Karpackiej 3A. W tym miejscu rozpoczęto trwającą nieprzerwanie przez 30 lat tradycję nabożeństw oraz spotkań.

 
Apel Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli PDF Drukuj Napisz e-mail
Kancelaria KChB   
20 stycznia 2015

Dnia 20 stycznia 2015 r. w Centrum Luterańskim w Warszawie zwierzchnicy kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego podpisali wspólny „Apel Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli”. Zobacz też: Treść apelu i artykuł o uroczystości podpisania apelu na stronie Polskiej Rady Ekumenicznej.

 
TAB talk: „Złoty wiek Polski. Tajemnica sukcesu” PDF Drukuj Napisz e-mail
Wioletta Uszkiewicz   
15 stycznia 2015

TAB talk…czyli jak w Gdańsku obchodzono Święto Reformacji. W dramacie Słowackiego „Kordian” występuje papuga o imieniu Luterek. Jej właścicielem jest papież, do którego przybywa bohater, podróżując po Europie w poszukiwaniu sensu i celu życia.

 
W Chełmie kolejny raz przeczytaliśmy Biblię PDF Drukuj Napisz e-mail
Henryk Skrzypkowski   
15 lutego 2015

Czytanie Biblii w ChełmieOd wielu lat zależy mi, by w prosty i zrozumiały sposób docierać z poselstwem Słowa Bożego do Polaków. Uważam, że Polska jest miejscem, gdzie Bóg już przygotował grunt ludzkich serc do zasiewu prawd biblijnych. Prawdziwym problemem jednak jest to, że ewangelizujące zbory nie mają pomysłów, lub woli, by Biblię i wynikające z niej prawdy prezentować szerszemu otoczeniu. W naszym kraju żyją miliony ludzi przekonanych o istnieniu Boga, jednak niewielu z nich miało bezpośrednią okazję zetknąć się z ludźmi, którzy żyją zgodnie z Biblią, a co dopiero poznać rangę i wagę jej objawienia. Pod tym względem mamy wiele do zrobienia.

 
Boże dzieła w Rabce PDF Drukuj Napisz e-mail
Zbór KChB w Rabce   
15 lutego 2015

Ostatni tydzień sierpnia był dla nas zwieńczeniem wielu pragnień, oczekiwań i modlitw będących udziałem nie tylko osób z naszego zboru. Miało tu wtedy miejsce kilka znaczących wydarzeń, które przybliżymy poniżej. Nade wszystko wierzymy, że zgodnie z pragnieniami naszego serca i wolą Bożą rozpoczął się nowy etap dla naszego zboru. To etap, w którym pragniemy czujniej wsłuchiwać się w prowadzenie Bożego Ducha i odbierać błogosławieństwa wynikające z głębszej z Nim relacji, ufając w słowa naszego Pana: „Oto wszystko nowym czynię” (Obj 21,5).

 
Nowe władze Aliansu Ewangelicznego w RP PDF Drukuj Napisz e-mail
Alians Ewangeliczny w RP   
15 stycznia 2015

Zarząd Aliansu Ewangelicznego w RP wybrany w 2015 r.Dnia 15 stycznia 2015 roku w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Aliansu Ewangelicznego w Rzeczypospolitej Polskiej.

 
Konferencja sylwestrowa ON/OFF 2014/15 PDF Drukuj Napisz e-mail
Łukasz Woźniak   
15 stycznia 2015

Konferencja Sylwestrowa ON/OFFW tym roku postanowiliśmy zrobić konferencję sylwestrową na przełomie grudnia i stycznia – pokryło się to idealnie z nowym rokiem :) Za organizację ON/OFF (bo tak nazywała się konferencja) odpowiadały Akademickie Spotkania Biblijne, a w tym i ja, dlatego poniższa relacja nie jest obiektywną recenzją tego wydarzenia. Chcę jedynie zrelacjonować konferencję i zachęcić do udziału w kolejnych.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 795
Artykułów : 2420
Zakładki : 1
Odsłon : 5268256

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości