English English    
     
Wiadomości z życia Kościoła
Misja w Bośni i Hercegowinie PDF Drukuj Napisz e-mail
Aleksandra Jodziewicz   
15 kwietnia 2015

Misja w Bośni i HercegowinieW tym liczącym niespełna 4 miliony mieszkańców państwie przeplatają się losy trzech różnych narodowości. Nie zagojone rany po wojnie domowej z początku lat 90. XX wieku wciąż tworzą głębokie podziały między zamieszkującymi tu katolickimi Chorwatami, prawosławnymi Serbami i – stanowiącymi ponad połowę społeczeństwa – muzułmańskimi Bośniakami. Podziały te nierzadko podżegane są przez politycznych przywódców poszczególnych grup, którzy to tworząc iluzję zagrożenia ze strony innych próbują utrzymać swój status w rządowych strukturach. Skutkuje to nadmiernie rozbudowanym systemem administracji publicznej na którego finansowanie przeznaczane jest ponad 40% PKB (dla porównania w Polsce – 2,8%) a Bośnia pozostaje jednym z najbiedniejszych i najbardziej skorumpowanych krajów w Europie.

 
Świadectwa misji naszego Kościoła: Cieszyn i Nidzica PDF Drukuj Napisz e-mail
Aleksandra Jodziewicz   
15 kwietnia 2015

Nabożeństwo w NidzicyNa początku zeszłego roku ustanowiony został Fundusz Misyjny Kościoła. W pierwszym roku jego funkcjonowania Bóg pobłogosławił nam dwunastoma stałymi darczyńcami. Obecnie, ze zgromadzonych środków wspierani są dwaj bracia: Rafał Żywotek, który z ramienia Zboru „Oaza” w Wiśle prowadzi placówkę w Cieszynie oraz Artur Kacprzak, który prowadzi Zbór w Nidzicy. Poniżej zamieszczamy świadectwa Bożego działania w ich służbie.

 
Wydarzenia w Zborze w Białymstoku (lato-jesień 2014) PDF Drukuj Napisz e-mail
Paweł Godlewski, Urszula Jankiewicz   
28 lutego 2015

Zachęcamy do przeczytania relacji z ważniejszych wydarzeń w życiu Zboru Baptystów w Białymstoku w okresie lato-jesień 2014. Zdjęcia z tych wydarzeń dostępne są na internetowej stronie zboru.

 
30-lecie baptystów w Gdyni PDF Drukuj Napisz e-mail
Magdalena Grabowska   
15 lutego 2015

W styczniu 1985 roku w Gdyni z inicjatywy grupy wierzących chrześcijan powołano do życia zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów. W tym gronie były osoby, które przez lata uczęszczały na nabożeństwa do zboru w Gdańsku. Dzięki przychylności Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie oraz wsparciu ze strony samych zainteresowanych, udało się zakupić kamienicę przy ulicy Karpackiej 3A. W tym miejscu rozpoczęto trwającą nieprzerwanie przez 30 lat tradycję nabożeństw oraz spotkań.

 
Apel Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli PDF Drukuj Napisz e-mail
Kancelaria KChB   
20 stycznia 2015

Dnia 20 stycznia 2015 r. w Centrum Luterańskim w Warszawie zwierzchnicy kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego podpisali wspólny „Apel Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli”. Zobacz też: Treść apelu i artykuł o uroczystości podpisania apelu na stronie Polskiej Rady Ekumenicznej.

 
Nabożeństwo świadectw w Zabrzu PDF Drukuj Napisz e-mail
Mariusz M. Ławnik   
15 marca 2015

Nabożeństwo świadectw w ZabrzuDnia 8 lutego 2015 roku, w Domu Modlitwy KChB w Zabrzu odbyło się ponadkonfesyjne Nabożeństwo Świadectw i Wieczerzy Pańskiej. Świadectw było pięć (a nawet sześć). Każde inne.

 
W Chełmie kolejny raz przeczytaliśmy Biblię PDF Drukuj Napisz e-mail
Henryk Skrzypkowski   
15 lutego 2015

Czytanie Biblii w ChełmieOd wielu lat zależy mi, by w prosty i zrozumiały sposób docierać z poselstwem Słowa Bożego do Polaków. Uważam, że Polska jest miejscem, gdzie Bóg już przygotował grunt ludzkich serc do zasiewu prawd biblijnych. Prawdziwym problemem jednak jest to, że ewangelizujące zbory nie mają pomysłów, lub woli, by Biblię i wynikające z niej prawdy prezentować szerszemu otoczeniu. W naszym kraju żyją miliony ludzi przekonanych o istnieniu Boga, jednak niewielu z nich miało bezpośrednią okazję zetknąć się z ludźmi, którzy żyją zgodnie z Biblią, a co dopiero poznać rangę i wagę jej objawienia. Pod tym względem mamy wiele do zrobienia.

 
Boże dzieła w Rabce PDF Drukuj Napisz e-mail
Zbór KChB w Rabce   
15 lutego 2015

Ostatni tydzień sierpnia był dla nas zwieńczeniem wielu pragnień, oczekiwań i modlitw będących udziałem nie tylko osób z naszego zboru. Miało tu wtedy miejsce kilka znaczących wydarzeń, które przybliżymy poniżej. Nade wszystko wierzymy, że zgodnie z pragnieniami naszego serca i wolą Bożą rozpoczął się nowy etap dla naszego zboru. To etap, w którym pragniemy czujniej wsłuchiwać się w prowadzenie Bożego Ducha i odbierać błogosławieństwa wynikające z głębszej z Nim relacji, ufając w słowa naszego Pana: „Oto wszystko nowym czynię” (Obj 21,5).

 
Nowe władze Aliansu Ewangelicznego w RP PDF Drukuj Napisz e-mail
Alians Ewangeliczny w RP   
15 stycznia 2015

Zarząd Aliansu Ewangelicznego w RP wybrany w 2015 r.Dnia 15 stycznia 2015 roku w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Aliansu Ewangelicznego w Rzeczypospolitej Polskiej.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 801
Artykułów : 2445
Zakładki : 1
Odsłon : 5347466

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości