English English    
     
Wiadomości z życia Kościoła
Z pomocą u źródeł polskiego baptyzmu PDF Drukuj Napisz e-mail
Samuel i Dominika Skrzypkowscy   
28 stycznia 2016

Kicin to bardzo mała wieś położona 80 km na północ od Warszawy. Na pozór nie różni się ona niczym od tysięcy innych małych i biednych miejscowości, ale jest to miejsce szczególne dla polskich baptystów. To tutaj powstał w 1861 roku zbór, założony przez Gotfryda Fryderyka Alfa, który z nastawieniem misyjnym zakładał kolejne placówki, a jedną z nich był przyszły zbór Warszawski – obecny zbór przy ul. Waliców 25.

 
Chełmianie czytają Pismo Święte PDF Drukuj Napisz e-mail
Amos Gutsche   
28 stycznia 2016

Baptystów w Chełmie zawrzało. 20 grudnia 2015 roku rozpoczęła się trzecia edycja wydarzenia: „Chełmianie czytają Pismo Święte”. Przez cztery dni ponad 380 wolontariuszy przeczytało na głos cały tekst Starego i Nowego Testamentu.

 
Joy Weekend w Radości PDF Drukuj Napisz e-mail
Mariusz Socha   
17 grudnia 2015

Kilkanaście lat temu „święto” 1 listopada kojarzyło się w środowisku baptystycznym z Ogólnopolską Konferencją Młodzieży – obowiązkowym wydarzeniem w ciągu roku. Konferencje, jakie pamiętam bywały kilkukrotnie w Elblągu, Białymstoku, Łodzi, Wrocławiu. W tym roku Duszpasterstwo Młodzieży we współpracy z Fundacją Radość i zachętą ze strony Rady Kościoła skutecznie „reaktywowało” tą tradycję organizując Ogólnopolski Zlot Młodzieży Baptystycznej pod hasłem „Bohaterowie Wiary” właśnie przy okazji listopadowego „święta”.

 
Jubileusz w Katowicach PDF Drukuj Napisz e-mail
Jerzy Rogaczewski   
16 grudnia 2015


Od 100-lecia obecności baptystów w Katowicach dzieli nas kilka lat...

 
Nabożeństwo w Rejowcu PDF Drukuj Napisz e-mail
Amos Gutsche   
19 listopada 2015

W ubiegłym roku w Warszawie odbył się festiwal Nadziei. Z miejscowości Kanie pojechała na niego jedna rodzina. W ich domu, po powrocie utworzono grupę biblijną.

 
Informacje z Kancelarii Kościoła - lipec-grudzień 2015 r. PDF Drukuj Napisz e-mail
Kancelaria Kościoła   
20 stycznia 2016

W dniach 30-31 sierpnia 2015 r. w Warszawie przy ulicy Szczytnowskiej 35-39 odbyło się XVII posiedzenie Rady Kościoła kadencji 2013-2017. Na posiedzeniu tym Rada Kościoła podjęła następujące uchwały:

 
Misja w Nidzicy PDF Drukuj Napisz e-mail
Daniel Trusiewicz   
16 grudnia 2015

Z misjonarzem Arturem Kacprzakiem, o rozwoju nowo powstałego Zboru rozmawia Daniel Trusiewicz

 
Relacja z jesiennego zjadu CEL PDF Drukuj Napisz e-mail
Paweł Kugler   
16 grudnia 2015

W dniach 8-11 listopada 2015 r. w ośrodku KChB  w Warszawie-Radości odbył się drugi zjazd 4-tej edycji programu CEL. Dla przypomnienia, CEL to skrótowa nazwa Centrum Edukacji Liderów – czyli programu doskonalenia przywództwa w KChB.

 
Czas dla kaznodziejów PDF Drukuj Napisz e-mail
Mateusz Wichary   
19 listopada 2015

W dniach 22-24 października odbyła się w Warszawie-Radości Konferencja Kaznodziejska 2015. Jest ona kontynuacją Konferencji Pastorskiej, która tradycyjnie odbywała się jesienią. W związku z faktem, iż wielu Przewodniczących Zborów i innych przywódców zborowych bądź misjonarzy niesie odpowiedzialność za nasze Zbory i placówki, w tym roku poszerzyliśmy formułę, aby konferencja ta służyła również ich potrzebom – stąd formuła Konferencji Kaznodziejskiej.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 876
Artykułów : 2594
Zakładki : 1
Odsłon : 5968355

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości