English English    
     
Wiadomości z życia Kościoła
Apel Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli PDF Drukuj Napisz e-mail
Kancelaria KChB   
20 stycznia 2015

Dnia 20 stycznia 2015 r. w Centrum Luterańskim w Warszawie zwierzchnicy kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego podpisali wspólny „Apel Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli”. Zobacz też: Treść apelu i artykuł o uroczystości podpisania apelu na stronie Polskiej Rady Ekumenicznej.

 
Nowe władze Aliansu Ewangelikalnego w RP PDF Drukuj Napisz e-mail
Alians Ewangeliczny w RP   
16 stycznia 2015

Zarząd Aliansu Ewangelicznego w RP wybrany w 2015 r.Dnia 15 stycznia 2015 roku w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Aliansu Ewangelicznego w Rzeczypospolitej Polskiej.

 
A my wybieramy edukację chrześcijańską! PDF Drukuj Napisz e-mail
Zbigniew L. Gadkowski   
15 grudnia 2014

Kaplica KChB w OstródzieObserwując życie wewnątrz wspólnot ewangelicznych, można zauważyć, jak mały nacisk jest kładziony na nauczanie podstawowych prawd biblijnych. Małą uwagę zwraca się również na etykę życia codziennego członków danej wspólnoty. Duży nacisk kładzie się natomiast na sferę emocjonalną, wytworzenie chwilowej radości. Często wrażenia wypierają prawdziwe działanie Ducha Świętego wewnątrz wspólnoty.

 
170-lecie założenia Zboru Baptystów w Elblągu PDF Drukuj Napisz e-mail
Paweł Kugler   
15 listopada 2014

Tablica pamiątkowa na kamienicy przy ul. Św. Ducha 13 w ElbląguW dniach 18-19 października miały w Elblągu miejsce uroczyste obchody 170-lecia założenia elbląskiego Zboru Baptystów – najstarszego zboru baptystycznego w Polsce. Hasło naszego jubileuszu zostało zaczerpnięte z Pisma Świętego: „Aż dotąd pomagał nam Pan” (1 Księga Samuela 7, 12). Wyraża ono wdzięczność naszego Zboru – przede wszystkim wdzięczność Bogu, za Jego opatrznościową troskę o nasz kościół na przestrzeni tak wielu lat.

 
Inauguracja Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku PDF Drukuj Napisz e-mail
Konstanty Wiazowski   
15 listopada 2014

Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął trzeci rok swojej pracy. Jego uroczysta inauguracja odbyła się 10 października w budynku Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie. Wzięli w niej udział przede wszystkim słuchacze Uniwersytetu, członkowie tutejszego zboru oraz goście.

 
Labirynt – droga do wnętrza PDF Drukuj Napisz e-mail
Mariusz Socha   
15 grudnia 2014

…czyli ewangelizacja inna niż wszystkie. „Jaki pożytek ma człowiek z całego swego trudu, który znosi pod słońcem?  Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, ale ziemia trwa na wieki. (...) Widziałem wszystkie sprawy, które się dzieją pod słońcem, a wszystko to jest marnością i gonitwą za wiatrem...” Księga Kaznodziei Salomona, rozdz. 2

 
Baptyści znów wysyłają Biblię PDF Drukuj Napisz e-mail
Urszula Lis   
15 grudnia 2014

Wysyłka Biblii 2014Gdyż jak deszcz i śnieg spada z nieba i już tam nie wraca, a raczej zrasza ziemię i czyni ją urodzajną, tak iż porasta roślinnością i daje siewcy ziarno, a jedzącym chleb. Tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je posyłam. (Izajasza 55:10-11)

 
Inauguracja w 20. rocznicę działalności WBST PDF Drukuj Napisz e-mail
Gustaw Cieślar   
15 listopada 2014

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w WBSTTegoroczne rozpoczęcie nowego roku akademickiego w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym zbiegło się z 20-leciem jego działalności dydaktycznej. Oczywiście, to minione dwudziestolecie nie jest jedynym okresem prowadzenia edukacji teologicznej w naszym Kościele. Pierwszą trwałą instytucją zapewniającą tego rodzaju kształcenie było Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Łodzi istniejące w latach 1907-1939 (z przerwą w okresie 1911-1921).

 
Święto Reformacji w Bielsku Podlaskim PDF Drukuj Napisz e-mail
Bartosz Kaczorek   
15 listopada 2014

Święto Reformacji w Bielsku Podlaskim30 października w Kościele Chrystusowym w Bielsku Podlaskim odbyło się pierwsze nabożeństwo z okazji Święta Reformacji, łączące członków ewangelikalnych zborów w tym mieście.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2

Stworzone dzięki Joomla!1.5 Multicategories

Statystyki

Użytkowników : 784
Artykułów : 2357
Zakładki : 1
Odsłon : 5160238

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości